REJESTACJA ONLINE             SZYBKI KONTAKT     58 672 17 67   |   58 677 54 48

04 stycznia 2022

Ból kręgosłupa

Bóle kręgosłupa to poważny problem zawodowy , społeczny i leczniczy. Jak wykazują badania statystyczne, cierpi na nie ok.80% dorosłych. Aż 75% odczuwa dolegliwości w okolicy krzyżowej, 20% - na bóle kręgosłupa szyjnego.

 

Bóle kręgosłupa w jednakowym stopniu dotykają ludzi wykonujących ciężką pracę fizyczną jak i pracowników umysłowych. Szczególnie predysponowane są osoby pracujące w zawodach wymagających utrzymywania postawy wymuszonej. Dotyczy to chirurgów, stomatologów, mechaników samochodowych, osób pracujących w pozycji siedzącej, obsługujących komputery, kierowców. Coraz częściej u ambitnych, aktywnych zawodowo biznesmenów żyjących na „wysokich obrotach” w ciągłym stresie.

Otyłość, siedzący tryb życia i brak ruchu, niefizjologiczny, krępujący ruchy ubiór i obuwie, życie w ciągłym stresie (napięcie mięśniowe), nieprawidłowe wykonywanie codziennych czynności, to czynniki zależne od nas, które predysponują do powstawania bólów kręgosłupa, Tzw. zła higiena kręgosłupa. W wyniku przeciążeń, niewłaściwego lub gwałtownego ruchu, powtarzających się mikrourazów u osób predysponowanych, może dojść do uszkodzenia kręgosłupa.

KONTAKT

58 672 17 67   |   58 677 54 48

 

Rejestracja: rejestracja@mojaprzychodnia.com

 

ul. Pucka 11 (PARTER)

84-200 Wejherowo