KONTAKT
58 672 17 67 | 58 677 54 48
Rejestracja: rejestracja@mojaprzychodnia.com
ul. Pucka 11 (PARTER)
84-200 Wejherowo
Dla pacjenta
Zasady realizowania usลug w ramach POZ
KOMU PRZYSลUGUJE PRAWO DO OPIEKI FINANSOWANE ZE ลRODKรW
PUBLICZNYCH(BEZPลATNIE)
โข przysลuguje nie tylko osobom, ktรณre opลacajฤ skลadkฤ na ubezpieczenie zdrowotne (samodzielnie lub przez pracodawcฤ), ale teลผ czลonkom ich rodzin zgลoszonym do ubezpieczenia
โข kobietom w ciฤ ลผy (do 6 tygodni po porodzie),
โข dzieciom (do 18. roku ลผycia),
โข bezrobotnym zarejestrowanym w urzฤdzie (obowiฤ zuje ona od dnia rejestracji i przez 30 dni po wyrejestrowaniu, obejmuje takลผe zgลoszonych czลonkรณw rodziny)
โข po skoลczeniu przez dziecko 18 lat, a takลผe jeลli dziecko, czy wspรณลmaลลผonek podejmowali dorywczฤ pracฤ (wystarczy jedna umowa, od ktรณrej odprowadzono skลadkฤ), naleลผy od nowa zgลosiฤ te osoby do ubezpieczenia,
โข bezdomnym, osobom w trudnej sytuacji finansowej โ po zgลoszeniu do wลadz samorzฤ du terytorialnego w miejscu zamieszkania (wรณjt, burmistrz, prezydent),
โข uczniowie szkรณล ลrednich przez 6 miesiฤcy po zakoลczeniu nauki lub skreลleniu z listy uczniรณw, a studenci przez 4 miesiฤ ce.
KOMU PRZYSลUGUJE PRAWO DO ลWIADCZEล POZA KOLEJNOลCIฤ?
43 ust. 1, inwalidzi wojenni i wojskowi, kombatanci oraz dziaลacze opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowane z powodรณw politycznych oraz osoby deportowane do pracy przymusowej majฤ prawo do korzystania poza kolejnoลciฤ ze ลwiadczeล opieki zdrowotnej oraz z usลug farmaceutycznych udzielanych w aptekach.
ZASADY ZAPISU PACJENTA DO PRZYCHODNI
Funkcjonowanie POZ (za wyjฤ tkiem ลwiadczeล profilaktycznej opieki nad dzieฤmi i mลodzieลผฤ w ลrodowisku nauczania i wychowania oraz ลwiadczeล nocnej i ลwiฤ tecznej opieki zdrowotnej w POZ) oparte jest na prawie do imiennego wyboru lekarza, pielฤgniarki, poลoลผnej podstawowej opieki zdrowotnej.
DEKLARACJA - WYBรR LEKARZA I PIELฤGNIARKI
Deklaracje wyboru lekarza POZ moลผna zลoลผyฤ w postaci papierowej, potwierdzonej podpisem lub w postaci elektronicznej za poลrednictwem Internetowego Konta Pacjenta (IKP). W tym celu naleลผy wypeลniฤ odpowiedni wniosek i podpisaฤ go za pomocฤ Profilu Zaufanego lub podpisu
kwalifikowanego. Niedopuszczalne jest przyjmowanie deklaracji wyboru podczas rozmowy telefonicznej, poprzedzone
wyลฤ cznie oลwiadczeniem zลoลผonym przez pacjenta. Lekarza POZ, pielฤgniarkฤ lub poลoลผnฤ moลผesz wybraฤ bezpลatnie dwa razy w roku kalendarzowym. Za
kolejnฤ zmianฤ wnosisz opลatฤ. Nie zapลacisz za kolejnฤ zmianฤ lekarza, jeลli bฤdzie ona zwiฤ zana:
โข ze zmianฤ Twojego miejsca zamieszkania
โข zamkniฤciem bฤ dลบ likwidacjฤ przychodni, w ktรณrej do tej pory siฤ leczyลeล
โข przejลciem na emeryturฤ lekarza POZ, u ktรณrego dotychczas siฤ leczyลeล
โข ukoลczeniem przez Ciebie lub Twoje dziecko 18 lat.
Zapisy na wizytฤ
Rejestracja na wizytฤ
Na wizytฤ do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej pacjenci mogฤ zapisaฤ siฤ
Placรณwka dysponuje odpowiednim oprogramowaniem, co daje moลผliwoลฤ skorzystania teลผ z zapisu drogฤ elektronicznฤ po wygenerowaniu hasลa w rejestracji przychodni.
Rejestracja internetowa: https://s2.serum.com.pl/irejestracja/i/935665
Nie rejestrujemy pacjentรณw na wizytฤ poprzez maila.
Wizyta
Pacjenci sฤ przyjmowani w gabinecie wedลug kolejnoลci godzin rejestracji. Czas kaลผdego badania moลผe ulec zmianie dlatego ustalona godzina wizyty jest orientacyjna i moลผe ulec przesuniฤciu. Pacjenci wchodzฤ do gabinetu po wezwaniu przez lekarza. Lekarz moลผe przyjฤ ฤ dodatkowego pacjenta w dowolnym ustalonym przez siebie czasie, co moลผe spowodowaฤ wydลuลผenie czasu oczekiwania przez pozostaลych pacjentรณw.
Wizyty dzieci i mลodzieลผy
Do ukoลczenia 16 r.ลผ. wizyty te, zgodnie z wymogami prawa powinny odbywaฤ siฤ w obecnoลci rodzica lub dorosลego opiekuna. Lekarz ma prawo odmรณwiฤ przyjฤcia dziecka jeลผeli zgลosi siฤ ono na wizytฤ same.
Dzieci po 16 r.ลผ. mogฤ byฤ badane bez obecnoลci opiekuna. Majฤ rรณwnieลผ prawo do informacji o stanie zdrowia i prowadzonym leczeniu, oraz do wyraลผenia sprzeciwu. Nie mogฤ natomiast samodzielnie zadecydowaฤ o wdroลผeniu leczenia bez zgody rodzicรณw lub opiekunรณw prawnych.
Na terenie Przychodni odpowiedzialnoลฤ za dzieci do 16 r.ลผ. ponoszฤ rodzice lub ich opiekunowie.
Wizyty domowe
โข Pacjenci mogฤ zgลaszaฤ potrzebฤ wizyty domowej osobiลcie, telefonicznie lub za poลrednictwem osoby trzeciej od poniedziaลku do piฤ tku w godzinach porannych w rejestracji.
โข Wizyty odbywajฤ siฤ codziennie, po ustaleniu takiej potrzeby przez lekarza.
Sytuacje, ktรณre nie uzasadniajฤ wezwania lekarza do domu:
โข Wizyta kontrolna
โข Problem z dotarciem do Przychodni z powodu braku wลasnego ลrodka komunikacyjnego
โข Uzyskanie recept na kontynuacjฤ leczenia.
Zamawianie lekรณw
ZAMAWIANIE LEKรW STAลYCH ORAZ ZAPOTRZEBOWANIA MEDYCZNEGO POPRZEZ
1. Zostawienie w rejestracji zapotrzebowania w formie papierowej.
2. Zamรณwienie drogฤ e-mailowฤ : rejestracja@mojaprzychodnia.com
3. Na wizycie osobistej lub teleporadzie.
Czas oczekiwania na wypisanie recepty wynosi do 3 dni roboczych.
Zaลwiadczenia lekarskie
Do wystawienia bezpลatnego zaลwiadczenia pacjent ma prawo jeลผeli jest ono zwiฤ zane z:
โข leczeniem i rehabilitacjฤ
โข niezdolnoลciฤ do pracy,
โข orzekaniem o niepeลnosprawnoลci,
โข uzyskaniem pomocy spoลecznej, zasiลku pielฤgnacyjnego,
โข o potrzebie ksztaลcenia specjalnego.
Skargi i wnioski pacjentรณw
Przedmiotem skargi jest naruszenie praw pacjenta w zakresie udzielania ลwiadczeล, zaniedbania w wykonywaniu zadaล przez pracownikรณw Funduszu itp. Kaลผdy pacjent ma prawo do zลoลผenia skargi, jeลผeli uwaลผa, ลผe zostaล niewลaลciwie potraktowany w czasie udzielana ลwiadczeล przez zakลad opieki zdrowotnej.
Przedmiotem wniosku jest ulepszenie, usprawnienie pracy, zapobieganie naduลผyciom w placรณwkach medycznych oraz spostrzeลผenia zwiฤ zane z wykonywaniem zadaล przez Fundusz i efektywniejszym zaspokajaniu potrzeb pacjentรณw.
Sposรณb wnoszenia wniosku jest identyczny jak w przypadku wnoszenia skargi. Skargi lub wnioski, ktรณre nie zawierajฤ imienia i nazwiska oraz adresu osoby wnoszฤ cej nie sฤ
rozpatrywane.
Wszelkie skargi na zachowanie pracownikรณw Przychodni powinny byฤ zลoลผone w pierwszej kolejnoลci do Kierownika Przychodni, a w przypadku braku satysfakcji z odpowiedzi โ do wojewรณdzkiego oddziaลu NFZ.
1. Skarga do Kierownika Przychodni:
Skargฤ wraz z opisem sytuacji naleลผy zลoลผyฤ w formie pisemnej (osobiลcie w Rejestracji lub przesลaฤ emailem). Po jej otrzymaniu Kierownik Przychodni zwraca siฤ do pracownika, ktรณrego skarga dotyczy celem wyjaลnienia. Na proลbฤ pacjenta wysyลamy pismo z wyjaลnieniem.
2. Skarga do oddziaลu wojewรณdzkiego NFZ:
Pomorski Oddziaล Wojewรณdzki, ul. Marynarki Polskiej 148, 80-865 Gdaลsk, tel. 58 751 25 00, Dziaล Skarg i Wnioskรณw: tel. 58 321 86 26, 58 321 86 35
Skarga moลผe byฤ zลoลผona w formie ustnej lub pisemnej. W przypadku ustnego skลadania skargi osoba jฤ przyjmujฤ ca wystawia pisemne potwierdzenie przyjฤcia. Pacjent powinien otrzymaฤ odpowiedลบ w ciฤ gu 30 dni od daty wpลyniฤcia wniosku do Funduszu. Skargฤ moลผna zลoลผyฤ rรณwnieลผ za poลrednictwem Elektronicznej Platformy Usลug Administracji Publicznej (ePUAP), zgodnie z Regulaminem Elektronicznej Platformy.
3. W sytuacjach naruszenia prawa do ochrony zdrowia lub praw pacjenta skargฤ moลผna zลoลผyฤ
rรณwnieลผ do:
โข Administracji zakลadu opieki zdrowotnej (Kierownika Przychodni)
โข Rzecznika Praw Pacjenta
โข Rzecznika Odpowiedzialnoลci Zawodowej Izby Lekarskiej
โข Rzecznika Odpowiedzialnoลci Zawodowej Okrฤgowej Izby Pielฤgniarek i Poลoลผnych
โข Rzecznika Praw Obywatelskich
โข Biura Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (w sytuacji gdy istnieje podejrzenie naruszenia poufnoลci przechowywanej dokumentacji)
PRAWA PACJENTA
Wszystkie prawa pacjenta zapisane sฤ w ustawie z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, dostฤpnej w Rejestracji Przychodni, a ich omรณwienie znajduje siฤ w na stronie NFZ w aktualnoลciach dla pacjenta.
http://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/prawa-pacjenta/
Przewodnik po IKP
DZIฤKI IKP:
โข otrzymasz e-receptฤ SMS-em lub e-mailem
โข wykupisz leki z recepty w rรณลผnych aptekach nie tracฤ c refundacji
โข udostฤpnisz bliskiej osobie lub lekarzowi informacjฤ o stanie zdrowia i historiฤ przepisanych lekรณw
โข masz dostฤp do danych medycznych swoich dzieci do 18. roku ลผycia
https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta
JAK SIฤ ZALOGOWAฤ DO IKP
W przeglฤ darce internetowej, w celu zalogowania do IKP, moลผesz uลผyฤ profilu zaufanego albo zalogowaฤ siฤ uลผywajฤ c dowodu osobistego z warstwฤ elektronicznฤ (e-dowodu) lub bezpoลrednio, jeลli masz bankowe konto internetowe (iPKO, Inteligo w PKO BP, Pekao SA, BOล, Paribas, Getin Banku, Crรฉdit Agricole lub konto w banku spรณลdzielczym).
APLIKACJA MOBILNA
mojeIKP to bezpลatna mobilna aplikacja, ktรณra daje dostฤp do niektรณrych funkcjonalnoลci Internetowego Konta Pacjenta. Moลผesz jฤ pobraฤ na systemy Android z Google Play lub iOS z App Store.
POZNAJ INTERNETOWE KONTO PACJENTA โ KROK PO KROKU
Krok 1. Zaลรณลผ profil zaufany
Moลผesz to zrobiฤ albo przez internet, albo w urzฤdzie, np. w urzฤdzie skarbowym, oddziale NFZ lub ZUS.
Krok 2. Zaloguj siฤ
Teraz moลผesz uลผyฤ profilu zaufanego i zobaczyฤ swoje e-recepty, upowaลผniฤ kogoล bliskiego lub wybraฤ lekarza, zobaczyฤ swoje zwolnienie lekarskie, e-skierowania, programy profilaktyczne, certyfikaty o szczepieniach p/Covid-19.
Krok 3. Upowaลผnij bliskฤ osobฤ
Moลผesz upowaลผniฤ kogoล do wglฤ du w Twoje Internetowe Konto Pacjenta po to, by odbieraล e-recepty i sprawdzaล terminy wizyt
Krok 4. Co robiฤ z e-receptฤ i e-skierowaniem
Podaj kod e-recepty oraz PESEL w aptece
Podaj numer e-skierowania w poradni specjalistycznej.
Krok 5. Jak znaleลบฤ receptฤ
Moลผesz skorzystaฤ z Internetowego Konta Pacjenta, by znaleลบฤ e-receptฤ lub nazwฤ leku, ktรณry Ci przepisano.
Udostฤpnienie dokumentacji medycznej
DOSTฤP DO DOKUMENTACJI
Transport sanitarny
tel. 22 535 91 52
Umowa o udzielanie ลwiadczeล transportu sanitarnego w POZ przewiduje realizacjฤ nastฤpujฤ cych przewozรณw celem podjฤcia lub kontynuacji leczenia:
โข z miejsca zamieszkania (pobytu) pacjenta na leczenie realizowane w trybie stacjonarnym;
โข z miejsca zamieszkania (pobytu) pacjenta na leczenie w trybie dziennym;
โข z miejsca zamieszkania (pobytu) na pierwszorazowe ลwiadczenie z rodzaju ambulatoryjnej opieki specjalistycznej albo leczenia stomatologicznego i z powrotem;
โข z miejsca zamieszkania (pobytu), w celu wykonania zabiegรณw i procedur medycznych wynikajฤ cych z procesu leczenia realizowanego przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej do ktรณrego zadeklarowany jest ลwiadczeniobiorca, i z powrotem;
โข z miejsca zamieszkania (pobytu) do zakลadu dลugoterminowej opieki zdrowotnej.
Lekarzem kwalifikujฤ cym pacjenta do realizacji przewozu oraz wydajฤ cym skierowanie na przewรณz
jest lekarz POZ.
Wydajฤ c skierowanie na przewรณz, lekarz POZ wskazuje pacjentowi jednoczeลnie realizatora przewozu.
Programy profilaktyczne i edukacyjne
1. Profilaktyka chorรณb piersi (18-24 lata):
2. Profilaktyka chorรณb ukลadu krฤ ลผenia miฤdzy 35 a 65 rokiem ลผycia
Wczesne wykrywanie, redukcja wystฤpowania i natฤลผenia czynnikรณw ryzyka.
PROGRAMY EDUKACYJNE
Informacja na temat programรณw dostฤpne w rejestracji przychodni.
Szczepienia przeciw SARS-COV-2
Przychodnia realizuje program szczepieล pacjentรณw zgodnie z harmonogramem ustalonym przez Ministerstwo Zdrowia uwzglฤdniajฤ cym grupy wiekowe i inne czynniki zdrowotne. Dokลadne informacje moลผna otrzymaฤ osobiลcie w rejestracji, Punkcie Szczepieล lub telefonicznie.
Aktualne wytyczne dotyczฤ ce szczepieล na stronie internetowej
https://www.gov.pl/web/szczepimysie
REJESTACJA ONLINE SZYBKI KONTAKT 58 672 17 67 | 58 677 54 48